top of page

Клуб «Koya» у Києві

Київ багатий на різноманітні ресторани та нічні клуби різного масштабу та спрямованості і кожен має свої індивідуальні особливості, але серед них є окремі заклади, які можна сміливо назвати унікальними. До них належить ресторан азіатської кухні та бар «Koya» у торгово-офісному центрі бізнес-класу «Arena City», що знаходиться в самому серці Києва. Таке становище дуже зобов'язує, тому адміністрація та персонал модного ресторану Koya докладає всіх можливих зусиль для забезпечення максимального комфорту для своїх гостей. Це стосується насамперед чудової азіатської кухні, бару з чудовою коктейльною картою та лаконічного сучасного інтер'єру, але й технічне оснащення закладу виконано на високому рівні.

Ресторан «Koya» має три поверхи, кожен зі своїм призначенням та концепцією, і нещодавно на третьому поверсі було проведено велику реконструкцію та розширення приміщення, що дозволило збільшити площу зали у 2,5 рази. Таке радикальне збільшення приміщення спричинило і оновлення звукопідсилювальної системи. Тепер сцена для живих виступів знаходиться біля барної стійки прямо посередині зали між двома великими приміщеннями, тож артисти працюють на всі 360°, обертаючись по черзі то до однієї, то до іншої частини публіки.

 

На кожну половину зали спрямовані портальні звукопідсилювальні системи з двох QRx 212H/75 АС, які підключені в біампі до підсилювачів CP3000. З боків від колони з кожного боку сцени розміщені вертикальні масиви із чотирьох сабвуферів ETX18SP. Завдяки такому розміщенню (два вперед і два назад) досягнуто максимального приросту потужності та рівномірності покриття в низькочастотному діапазоні. Оскільки з кожної сторони від сцени знаходиться велике приміщення, для забезпечення рівномірності звукового поля по всьому залу в якості лінії затримки було додатково встановлено дві системи TX1152 і п'ять TX1122, які були запитані від підсилювачів Q99. Кожна з них має індивідуальні налаштування, оскільки вони розташовані в залі несиметрично. Завдяки компактній конструкції всіх застосованих акустичних систем та особливостям оформлення інтер'єру зали вони не впадають у вічі і не затуляють артистів на сцені.

Тут же на третьому поверсі є дві VIP зони для особливих гостей, одна з яких розташована в окремому приміщенні, а друга просто розміщена в найдальшому краї першого залу. У VIP-зонах встановлено дві АС ZX1i-90, які також живляться від підсилювачів Q99. У кожній зоні застосовані індивідуальні налаштування з урахуванням затримки та віддалення від сцени.

Управління звукопідсилювальною системою складається із звукового матричного процесора N8000 з додатковими модулями MI1, трьома AO1 та DM1. Висока продуктивність та гнучкість конфігурації цього звукового процесора дозволила нам здійснити налаштування каналів управління для управління портальними системами з чотирьох АС QRx 212H (8 каналів у режимі BiAmp); вісьмох портальних сабвуферів ETX18SP (2 канали); 2 каналів для TX1152 та 5 каналами для TX1122 з лінії затримки; 4 канали (два стерео) для двох VIP зон; 2 каналів для зон першого та другого поверхів. Сумарно вийшло 23 канали управління та процесингу.

Для трансляції звуку у фоновому режимі на першому та другому поверхах також задіяні акустичні системи Electro-Voice - зоні другого поверху встановлено компактні трансляційні акустичні системи ZX1i-100T, а в зоні трансляції в барі на першому поверсі задіяні легендарні акустичні системи EVID 4.2.

Оскільки весь заклад займає кілька поверхів, він цілком логічно розбитий на окремі зони, що дозволяє транслювати в кожну зону індивідуальний музичний контент – сформований заздалегідь музичний плейлист або звук зі сцени на третьому поверсі під час виступу ді-джея чи живого колективу. Для забезпечення багатозонної фонової трансляції, а також передачі сигналу зі сцени на всі інші зони використовується програмний плеер AMOZzPLAYER, що підключений до процесору N8000 через віртуальну звукову карту Audinate Dante Virtual Soundcard, яка у WDM режимі забезпечує передачу та прийом до 16 каналів цифрового аудіо в кожну сторону через один роз'єм Ethernet. Ця програмно-апаратна зв'язка AMOZzPLAYER + DVS + N8000 + DM-1 дозволяє створювати до 16 незалежних зон мовлення із застосуванням необхідних фільтрів та затримок, а також частотної та динамічної обробки звукового сигналу для кожної з цих зон.

Таким чином, розширення корисної площі на третьому поверсі стимулювало модернізацію системи озвучування всього закладу, а застосування програмного програвача AMOZzPLAYER для багатозонної трансляції суттєво полегшило керування музичним контентом. Хочеться додати, що всі роботи проводилися без закриття закладу і в максимально короткі терміни, проте замовник залишився дуже задоволений, а ви можете переконатися у високій якості звуку особисто відвідавши цей чудовий заклад.

bottom of page